Gürkut Gürsoy

Şimdi Sessizliğe Son Verme Vaktidir

In Fenerbahçelilik, taraftar, zam on Ağustos 22, 2009 at 10:52 pm

Şu an Fenerbahçe, renkleri ve hala direnen çubuklu forması ile olur ya bir gün yeniden dizayn edilene kadar duracak arması dışında bizim değil. Bu 52000 kişilik stadı dolduranların 90% si 6-7 senelik Fenerbahçeli. Hatta doğru bir deyişle Azizbahçeli. Ha bizde Aziz Yıldırım, diğerinde başka isim … Kongre öncesi Rıdvan “tuvaletler kokarken de Fenerbahçe en büyüktü” dedi ya olay o. Bu endüstriyel furyaya kapılmış olanlar stad ve tesislerden sonra büyük olduk sanıyorlar. Ulan teknoloji veledleri bu kulüp 1915 de büyüktü, 1920 de büyüktü ve halkın Fenerbahçesiydi. 1932 de binası yandığında “O Halk” sahip çıktığı için hala hayatta. Eğer halk 50 kuruş, 1 lira arttırıp toplamasaydı 17000 lirayı, yangından sonraki 3-4 ayda bir banka tarafından çoktan haczedilmiş olacaktık. Şimdi senin kulübün o halkı yok saymak için deli gibi çalışıyor. Ankara’da otelde bir kış günü sabah sabah sırf futbolcuları görmek için gelen garibanı “taraftar kartı” yok diye kovan bir başkanın var. Bizim gibi düşünenler haklı, en çok da “bunca olana rağmen hala sessiz kalınması insana koyuyor”… Stad, tesis eyvallah. Başımızın üstünde taşırız yapanı. Ama o sırtımıza binmekten hoşlanıyor.
Nasılsa sonunda kaybedeceğiz en nihayetinde bu kavgayı, biliyoruz bu kesin! Ama dövüşelim öyle kaybedelim be kardeşim… Hiç değilse “ulan dövüştük işte, savunmaya çalıştık değerlerimizi, Fenerbahçemizi” deriz. Yoksa 55 olmuş 155 olmuş koy ..ne rahvan gitsin. Biz zaten kaybedeceğimiz en fazla gözyaşını 2006 Denizli’de tükettik. Daha başka hiç bir şey koymaz bize. Yeter ki sessiz kalmayalım. Fenerbahçe Halktır…
Reklamlar
  1. Fenerbahçe Halktır,ama bazı kişiler bunu anlamıyor,biletlerde ne var ki diyorlar 3 ay yemez alır diyorlar sorun orda mı bir anlasalar keşke.

  2. Sion ve Manisa maçları görüyoruz işte kale arkalarını. Stad boş kalıyor. Ne olur yani 20 TL olsa ve kale arkaları her maç dolu olsa.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: