Gürkut Gürsoy

Atatürk Büstü Nerede?

In Atatürk, fenerbahçe, Fenerbahçe Stadı, Gazi Büstü, Gazi Hazretleri, Zeki Rıza Sporel on Ekim 27, 2009 at 9:24 pm

Gazi Mustafa Kemal Paşa Hazretleri’nin büstünün Fenerbahçe Stadı’nda açılışının üstünden 75 yıl 5 ay geçti. Bu son derece anlamlı ve bir o kadar değerli büst ne yazık ki 1970 lerden bu yana yok!

Kulübümüzün bu konuyu araştırmasını ve Gazi heykelini bularak stadımızın girişine, ait olduğu yere, geri getirmesini bekliyoruz.

1 Haziran 1934 günü unutulmaz kaptanımız, Fenerbahçemizin ve Milli Takımımızın efsane futbolcusu Zeki Rıza SPOREL’in jübilesini yaptığı gündür. O gün stadımızda efsane kaptanımızı futbol sahalarından uğurlamanın hüznü ve Gazi Hazretleri‘nin büstünün açılışının onuru aynı anda yaşanmaktadır.
Fenerbahçe Spor Kulübü ne yazık ki o günü sadece tarihte kalmış bir gurur abidesi olarak yaşamaktan öteye gidememektedir. Ulusal önderimiz, baş kumandanımız Gazi Mustafa Kemal Paşa Hazretlerinin büstü kayıptır. Ve bu güne kadar efsane kaptanımız, büyük golcümüz, başkanımız Zeki Rıza Sporel’in ismi kulübümüze ait hiç bir tesise verilmemiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü bu iki üzüntüyü bir an önce sonlandırmalıdır.
Not: O dönemin basın organlarında ve halk arasında ulu önder Atatürk‘ten (benim çok sevdiğim bir şekilde) “Gazi Hazretleri” şeklinde bahsedilmektedir.
Reklamlar
  1. Galatasaraylılar alıp kendi müzelerine götürmüştür kesin.

  2. Kişilere ve emanetlere gereken değeri veremeyen bir kulübümüz var.Kulüp Galatasaraylı dolu. Normaldir demek içimi acıtıyor.Büst mutlaka bulunmalı ve yerine konulmalıdır.

  3. Fenerbahçe'de olan ilginçlikler artık şaşırtmıyor bizi ! Alıştık. Padişahım çok yaşa de, gerisini boş ver. Fenerbahçe büyüklüğü artık Aziz Yıldırım'ın hizmetlerinin büyüklüğüdür. Gerisi teferruâttır. Büst kaybolmuş yakında adam kaybolur, merak etmeyin. şişştt teğet olayı. iyiyiz.bAQi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: