Gürkut Gürsoy

Doping bu kapağın altına, peki şampiyonluk nerede?

In ali koç, Aziz Yıldırım, basketbol, doping, efes pilsen, fenerbahçe, fenerbahçe ülker, sponsorluk, şekip mosturoğlu on Mart 24, 2010 at 11:32 am

Elbette günümüz koşullarında sponsorluk çok önemli. Basketboldaki rakibin olan müessesenin sana sponsor olması ve isim birleşmesi sonrası yaşananlar çok tartışmalı ama önemli. Basketboldaki diğer rakibin olan müessesenin seninle oynadığı maçlarda şaibelerle galibiyetler alması, organize doping yapması, sporu kirletmesi bunlar hiç ama hiç önemli değil. Çünkü her şeyin maddi bir bedeli var mevcut yönetimimiz için. Ülker’e karşıydım. Efes’e de karşıyım. Ülker’e firmanın siyasi yönü ve temsil ettiği sermayenin rengi için karşıydım. ve karşıyım. Efes’e ise şampiyonluğumuzu bin bir türlü pislikle çalmaya kalkıştığı ve çalabilmesi için bizim de elden geleni hocasıyla, oyuncusuyla ve yönetimiyle esirgemediğimiz o bilinen durum için karşıyım. Yaz aylarıydı sene 2009… Fenerbahçe’nin iki genç ve gelecek vaad eden yöneticisi basının karşısına çıktılar. Efes Pilsen’i “organize doping yapmak” iddiası ile suçluyorlar ve “çalınan şampiyonluğun” takipçisi olacaklarını söylüyorlardı. Şimdi o iki genç ve gelecek vaad eden yönetici üyesi bulundukları yönetim kurulunun başkanına hayatlarında bir kez bile hayır diyemedikleri için mevcut son durumdan öncelilkli sorumludurlar. Fenerbahçe Spor Kulübü “organize doping yapmak” ve “suç işlemek” ile itham ettiği Efes Pilsen markasıyla sponsorluk anlaşmasını iki yıl uzattı. Hadi sayın Aziz Yıldırım’ın para için satmayacağı tek bir Fenerbahçelilik değeri bile yoktur biliyoruz. İstifada etmez. Ama Ali Koç ve Şekip Mosturoğlu beyler sizlere iki sorum var:

1- Organize Doping ve çalınan şampiyonluk iddianız YALAN ve İFİTARA mı?

İlk sorumun cevabı HAYIR ise (ki HAYIR) o halde;

2- Fenerbahçe çalınan şampiyonluğunu unutmak ve iddialarını rafa kaldırmak için kaç lira aldı? Bu durum sizi rahatsız etmedi mi?

Günü gelince 3-5 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmaları ile Voleybolda, Basketbolda başka kupaları ve şampiyonlukları hediye edecek miyiz? ya da çok acı ve söylemeye dilim varmıyor ama:

2008-09 sezonu şampiyonluğunu Efes’e kaç dolara satmış oldu Fenerbahçe Ülker?

Sizin endüstriyel anlayışınıza da para hırsınıza da tüküreyim. Yazıklar olsun.

Hafta sonu Galatasaray’ı yeneriz ve tebaanız her yenilen boku, pisliği unutur nasıl olsa.

Yazıklar olsun.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: