Gürkut Gürsoy

Diana Taurasi ve Yasaklı Madde Şüphesi !

In Diana Taurasi, fenerbahçe, TBF, yasaklı madde on Aralık 23, 2010 at 10:53 am
http://bit.ly/dWvNp9

Daha dün resmi sitesinde http://bit.ly/dWvNp9 çağrısı yapan kulüp bunu (doping iddasını) Diana Taurasi Abd’ye dönmeden önce (yani cumadan önce) biliyor olamaz! Ancak TKBL All-Star oylamasında Taurasi isminin adaylar arasında olmaması ise TBF nin bu durumu isimler açıklanırken biliyor olabileceği ihtimalini gösterir. Yani teste ilişkin bilgilerin Cumartesi-Pazar ortaya çıkmış olması ihtimali yüksek. Ancak bu doping olayı yalan ise (ki Ümit Avcı imzası yalan ihtimalini 1% e düşürür) o daha vahim. Tabi dopingden kasıt ne? Bu da önemli? Taurasi’nin performans arttırıcı bir maddeyi bilerek kullanması bence ihtimal dışı. Ancak test olumsuz çıkmış ie burada “yasaklı madde” ihtimali vardır ki bu da sadece performans arttırıcı madde olmayabilir demektir.

İlk numune yaklaşık 6-7 hafta önce alınmış. Test ise son günlerde yapılmış ve sonuç çıkmış olabilir. Bu durumda ikinci numune alınacaktır. Taurasi 27 sinde dönecek. Gitmeden alınmadıysa döndüğünde alınacak. Testte çıkan madde tekrar kullanılmadıysa 8 hafta sonra tekrar çıkma ihtimali çok düşük. Ancak dün EL All-Star için oy çağrısı yapan kulübün bu durumdan en azından dün bile haberdar olmadığı ortada. Ya da kurumlar arası iletişim haddinden fazla kopuk. Fenerbahçe Spor Kulübü bir açıklama yapacaktır. TBF de derhal test içeriği hakkında bir açıklama yapmak zorundadır.
Not: Eğer haberde yazıldığı gibi ikinci numune alınmış ise bu durumda bu kulüpte birileri 10 gündür yalan söyleyip taraftarı, camiayı, hocayı, oyuncuyu kandırdı demektir. Olay saklandı demektir.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: