Gürkut Gürsoy

Penny ve Doping Testi!

In basketbol, Basketbol Federasyonu, Diana Taurasi, doping, fenerbahçe, Penny Taylor on Ocak 3, 2011 at 12:06 pm

Bu sabah özellikle internet medyasında Penny Taylor ve doping testi yazıları mevcut. Penny, Hacettepe’ye güvenmediği için teste girmek istememiş ve Köln’de test edilmesi şartıyla ağlayarak da olsa test için numune vermiş. Hacettepe’nin geçerli akreditasyonu olduğuna göre bu istek karşılık bulmaz. Zaten testin yapılacağı yeri oyuncu değil ilgili federasyon ve kurulları belirler. Dün sadece Penny’nin teste girmiş olmasını sağlamak için o anda “tamam Köln’de bakılacak” denmiş olması ihtimali çok yüksek. Burada önemli olan Penny Taylor neden bu kadar ısrarla ve gözyaşlarına boğularak teste girmek istemiyor? Taurasi konusunda en güvenilecek şahit Penny.

Ya Taurasi bir komploya kurban gitti ve Penny benzer bir durumun kendi başına gelmesinden korkuyor! Ya da olumsuz ve  kötü bir sonuç çıkması ihtimali var ve bu yüzden çekindi… Şimdi burada Penny Taylor da yasaklı madde kullandı/kullanmadı demek imkansız. Ancak kesin olan şudur: Bu takımın idarecileri oyuncularına güven verecek bir ortamı oluşturamamışlardır. Oyuncular Federasyon, basın, kulüp ve doping merkezi arasından şamar oğlanına dönmüştür. Penny Taylor, Taurasi konusunda oyuncusuna sahip çıkamayan bir camianın olası komplolar karşısında kendisinede sahip çıkmayacağından emindir.

Şu an benim net olarak bildiğim tek konu; Penny’nin A testi Hacettepe’de yapılacaktır. Orada olmaması için WADA nın Hacettepeyi listeden çıkarmış olması gerekir.

Ben testler konusunda oyuncularımıza ve açıklamalarına güveniyorum. Fakat bizim kulübe ve basketbol federasyonuna asla güvenmiyorum!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: