Gürkut Gürsoy

Cuma Pazar Hep Galatasaray

In Aroma Voleybol Ligi, Fenerbahçe, fenerbahçe acıbadem, FIBA, Galatasaray Medical Park on Şubat 7, 2011 at 9:36 am

Perşembe döndüm Erzurum 2011 Üniversiteler Kış Oyunları’ndan. Cuma ise FIBA nın kabul etmediği ama yönetim tercihi + polis baskısıyla gelen hukuksuz seyirci yasağı olmasına karşın Abdi ipekçi’ye gittim. Çok sayıda tanıdık sima ile beraber FIBA Euroleague Women Galatasaray Medical Park – Fenerbahçe maçını izledim. Maç başlamadan Galatasaray seyircisi aciz ve ezik olarak “Fenere tecavüz etmeye geldik!” diye bağırıyordu. Tecavüz bir suç, bir şiddet olayı. 5149 a göre küfür etmek suç ama tecavüze kalkışmak, bunu toplu tezahüratla dile getirmek serbest. Bunların eylemi fikir bazında kalsa bile ruhen ezik olduklarından tedavi şart! Maça gelince diyeceğim ama gelinecek bir durum yok. Başlamadan önce çevremdekilere “ilk yarı fark 20 sayı olur” dedim OLDU.

Başbakanla aramdaki en ciddi fark bu “ben dedim, oldu”. O sadece sallıyor! Galatasaray Medical park bir zamanlar kadın basketbolunun lokomotifiydi. Şimdi ise Ceyhun efendinin elinde oyuncak olmuş sıradan bir takım. İkinci lige gidip geldikleri günler geride kaldı ama zihniyet aynı. Takım ikinci sınıf. Basketboldan biraz anlayan Galatasaraylı varsa “Işıl Alben” isimli sorunu derhal çözer ve geleceğine bakar. Şu an ligin en etkisiz ve kendisini geliştirmek bir yana en hızlı gerileyen oyun kurucusu Işıl Alben! Formayı öptü, üçlü çektirdi baş tacı ettiniz ama oyuncu olarak şu haliyle ne yaparsa yapsın bir faydası yok Galatasaray Medical Park takımına. Rakibin diğer yerli oyuncuları vasat bile değiller. Yabancılarından ikisi (1i devşirme) adeta basketbola yabancılar. Çok açık olan bir durum : Fenerbahçe kadın basketbol takımı, teknik heyeti ve oyuncuları ile on beden büyük geliyor Galatasaray Medical Park takımına. Ligde yeniyoruz, avrupa kupasında eliyoruz. Bu rekabet, ismi dışında bitmiştir. Bundan sonrası fikstür gereği maç doldurmaktır.

Pazar günü Aroma Kadınlar Voleybol Ligi maçı için Burhan Felek Salonu’na gittik. Fenerbahçe Acıbadem – Galatasaray Medical Park maçı. Bu sezon sanıyorum Eczacıbaşı maçından sonraki en yüksek seyirci sayısına dün ulaşıldı.

Sahada beceriksiz hakemlerin kötü yönetimi dışında pek fazla bir olay yoktu. Galatasaray Medical Park ezeli rakibine karşı oldukça iyi direndi. Fenerbahçe Acıbadem bu maçı ismi dışında pek önemsememiş anlaşılan.

Çok gereken anlarda Nati çıktı sahneye, çaktı kafalarına, öldürdü Galatasaray Medical Park takımını. Oldu bitti. Fenerbahçe Acıbadem önümüzdeki hafta Akatlarda Beşiktaş ile oynayacak.  Her Cuma Galatasaray ile açılıp her Pazar Galatasaray ile kapanmaz ama haftaya da Abdi İpekçi’de TKBL için bir kez daha karşılaşıyoruz.  İlgilenenlere duyurulur.

12.02.2011 13:30 İst (Akatlar) BEŞİKTAŞ FENERBAHÇE ACIBADEM
Galatasaray Medical Park FENERBAHÇE
12.02.2011 15:00 1BA231 Istanbul Abdi Ipekçi Spor Salonu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: