Gürkut Gürsoy

Bu Transfer Hakkı Sus Payıdır, Örtbas Çabasıdır

In Basketbol Federasyonu, Diana Taurasi, Fenerbahçe, turgay demirel on Mart 1, 2011 at 1:55 pm

Bu transfer hakkı sus payıdır. Transfer değil Taurasi için geri dönüş hakkı ve yaşanan skandalda ihmali olan tüm sorumluların hemen cezalandırılmasını, görevlerinden istifalarını istiyoruz. Sana haksızlık yapıldı diye transfer açılıyorsa bu diğer takımlara haksızlıktır. Sen zaten durumu kabullenip kontenjan gereği transferlerini yapmışsın. Yani “evet oyuncumuz dopinglidir” demiş ve yeni 3 oyuncu getirmişsin. Yapmasan boş bıraksan eyvallah. Yapmışsın. Mücadeleni de yapmışsın. Tüm bünye kabul etmiş (süper transferler, her iki yolda da kayıpsız gideriz) diye. Sonra 1 Galatasaray mağlubiyeti + EL de elenince “eyvahh” çekip transfere sarılmak. Bize sadece Diana’yı döndürme hakkı verilmelidir. Dönmüyorsa transfer hakkın dolmuş devam denmelidir.

Burada haksızlık telafisi değil, hatayı hata ile örtme çabası var. Neden kimse doping hatasının bedelini ödemiyor? Sadece TBF ve Hacettepe kurumları mı suçlu? Kişiler yok mu bu işin içinde? Kim onlar? Neredeler şu an? Görevlerine neden devam ediyorlar? Bizim yönetim ve idari kadromuz ak pak mı? Bu süreçte çok az bir kısım dışında hata yapan idarecilerimiz neden koltuklarını bırakmıyorlar?

Ve bugüne kadar neden kimse resmi olarak nerede ne hata yapıldığını açık açık belirtmedi? Kim, nerede, nasıl hata yaptı?

Bu transfer hakkı sus payıdır, örtbas çabasıdır.

TBF ne yapmalıydı?
1- Doping skandalı kesinleştiği an ligi durdurup Fenerbahçe’nin Diana Taurasi’yi geri getirebilmesi için gerekli süreyi tanımalı ve maddi yükümlülüğü üstlenmeliydi.
2- Taurasi’nin dönmesi durumunda sözleşmesi iptal edilmesi gereken bir oyuncu var ise tüm maddi yükü TBF ödemeliydi.
3- Taurasi dönmez ise TBF, Fenerbahçe’nin Taurasi transferi için harcadığı her şer kuruşu karşılamalıydı.
4- Bu işte hatası, kusuru, ihmali, kastı bulunan isimler tespit edilip Fenerbahçe ve Ceyhan takımları ile oyuncuların maddi manevi kayıplarının karşılığı tazminatlar talep edilmeliydi.

TBF ne yaptı? Fenerbahçe işi büyütmesin diye iş işten geçtikten sonra transfer hakkı verdi. Bu hak iadesi falan değildir. Ayıptır sadece.

Adalet peşinde isen adaletsizliği doğuranları mahkeme önüne çıkaracaksın. Yeni bir adaletsizlik kapısı açmayacaksın.

Diana dönecekse OK dönmüyorsa sen zaten onsuz geçecek bir sezonu 26 Ocak’ta resmileştirmisin. Kulüp olarak Medical Park Galatasaray’a TKBL de yenilmesen, EL de elenmesen gıkın çıkmayacak. Ki zaten gıkın bir kez çıktı. Çok ağır hesap sorarım dedin. O kadar.

Hesap sordun, hesap ödendi dediler. Kadın basketbol takımınız ödedi hesabı dediler. :x

Bak Ceyhan oyuncu almamıştı. Döndü oyuncusu. Kaybettiği maçların telefisi var mı? Yok!
Fenerbahçemizin kaybettiklerinin telafisi var mı? YOK
Telafi etmeyenlerin, edemeyenlerin verdiği sus payını kabul edenler alsınlar g..lerine soksunlar.

Ki TBF açıklamasının tamamını dikkatlice bir okuyun ve öyle değerlendirin bu kararı. TBF hüküm koyuyor “en adil karar” verildi diye. Bak bak en adil kararı vermişler. Veren kim? TBF! Yani adaletten köşe bucak kaçan Turgay Demirel ve ekibi…

Bu adil (!) kararın ardından Fenerbahçeye gider yapılıp meydan okunuyor;  ‘gezip tozma’ demek ayıp ve hakaretmiş beylere. TBF nin bu işte kusuru, suçu, günahı yokmuş. Yani neredeyse “ya ağladınız biraz , haddini aşan iki üç kelime de ettiniz, alın bir oyuncu susun, istesek bunu da vermezdik size” diyorlar.

Bu yönetim Diana dönmediği sürece oyuncu getirirse her zaman olduğu gibi savaşı baştan kaybetmiş ve sus payına davayı satmıştır.

Not 1: Şubatın 17 sinde iş patlamış biz TBF ye Şubatın 23 ünde başvurmuşuz. Şubatın 26 sında TBF kararı çıkmış ve Martın 1 inde açıklanmış. Bu süreçi birisi açıklasın. Aslında TBF ve FBSK da kimsenin pek umrunda olmadığının ispatıdır bu 14 günlük süreç.

Not 2: Yönetim Diana Turasi’yi getirmek için sonuna kadar gayret göstermelidir. Taurasi dışında bir isimle asla temasa geçilmemelidir. Ya Taurasi dönecek ya da yola böyle devam.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: