Gürkut Gürsoy

Rüzgar Gibi GelDee, GitDee

In Aziz Yıldırım, Basketbol Federasyonu, Diana Taurasi, doping, Fenerbahçe, fenerbahçe yönetim kurulu on Mart 7, 2011 at 10:14 pm

Bugün öğlen saatlerinde fenerbasket.com da bunları yazdım :

Şimdi bir kez daha bu süreç boyunca hemen hemen hep doğru haberleri aldığım kaynağımız “Fenerbahçe yönetimi eli açık oynarken Taurasi sürekli yeni pürüz çıkarıyor. Kendisini haklı olarak garantiye almak istiyor. Kişilik hakları ve sporculuk hakları konusunda en ufak bir sıkıntı yaşamamak istiyor. Ancak bazı konular var ki bunlar Fenerbahçe yönetiminin bir oyuncuyu getirmek için verebileceği sözler değil ” diyor. “Yoksa Taurasi dönmek konusunda Penny’den daha istekli ve Penny’i ikna edebilmiş durumda. Maddi pürüz yok. Güvensizlik ve geleceğe ilişkin kaygılar pürüz konusu. Bunlarda “tamam söz” demekle çözülmez. Karşılıklı taviz gerekir. Fenerbahçe başkanı yapacağını bu aşamada yaptı. Oyuncuların onayında dönmek dönmemek.
Aslında anlaşılan biz Taurasi’yi sorunlu bir ülke ve lige transfer etmek istiyoruz. Ve o kariyerini bir kere daha riske atmak istemiyor.
Ruslarda ilginç tekliflerle Taurasi’nin Türkiye yerine seneye kendilerini seçmesi için karıştırıyormuş ortalığı!
TBF ve Hacettepe’de herkes görevinin başında değil mi? Helal olsun. Ülkemi seviyorum..!

Sonrasında ise yine fenerbasket.com da şunları yazdım:

Ya şimdi bir daha son dakika yazacağım ama işin cılkı çıktı. Ben kaynağıma güveniyorum. Şaşırtmadı bizi pek. Şaşırttığı durumlarda ise şaşmadan işi çözecek dünya vatandaşı yoktu 🙂
Geliyorlar kardeşim. Dee ve Penny geliyor. Adamım der ki “Geliyorlar”. Ben de ona inanıyorum ve son kez söylüyorum : GELİYORLAR!
Bu andan itibaren gelmezlerse ben bir daha forumlara yazmayacağım. Umutlanan kardeşlerimden de kendi yazdığım kısımlar için özür dileyeceğim.

ve forumdaki kapanış yazım:

Bu güne kadar süreci en yakından takip eden bir kişi aracılığı ile haber ulaştırdım. Hatta kulübün açıklama yapmasından 4-5 saat önce son kez “kaynağıma güveniyorum GELİYORLAR” yazdım. Kulüp açıklaması çok ilginç değil. Taurasi’nin önceliklerinden bahsetmişler. Bir çok kez yazdığımız çekinceleri bunlar normaldir. Ama bu süreç içinde gelecek sene Taurasi-Penny-Ratgeber üçlüsüne transfer teklifi götüren menajerler ve Rus kulüpleri, bu süreci kendi inisiyatifi ile olduğunca halletmeye çalışan Aziz Yıldırım, her konuyu bildiklerini ancak hukuku bile bilmeyen hukukçu yöneticilerimiz, basketboldan-dünyadan bihaber idarecilerimiz ve Taurasi’yi sadece Türkiye’ye geri dönmemesi konusunda etki altına alan bir basketbol lobisi var.
Sporcunun istediği ve asla kulüp tarafından karşılanması mümkün olmayan bir sıkıntı var. Maddi konularda her engel aşılmış, Penny bile ikna olmuşken Taurasi’nin gelmemesi sadece kendi kararı ve gelecek kaygısı değildir. Ne yazık ki güçlü bir lobi yüzünden kaybettiğimiz Taurasi’yi başka bir güçlü lobi yüzünden geri getiremedik.
Bu süreç boyunca ilk günden itibaren bildiğimiz bazı durumları kendimize saklayarak hep Taurasi’yi savunduk. Geleceği anı iple çektik. İşi gücü bırakıp Taurasi olayını araştırdık.
Bu süreçte TBF kirlidir, Hacettepe kirlidir, Kadın basketbol takımı coach ve menajeri ile şube idarecileri hatalı ve suçludur, Fenerbahçe SK yönetimi genel olarak hatalı ve eksiktir, Taurasi en az suçlu olanıdır. Suçsuz değildir ama en az suçlu olanıdır.
Söz verdiğim gibi bir daha forumlarda yazmayacağım. Kendi adıma hayal kırıklığı yaşamasına aracılık ettiğimiz basketbolsever Fenerbahçelilerden özür diliyorum.
Bu numunenin alındığı ilk günden bu güne yaşanan süreci takipçi olmaya, isimleri tek tek deşifre etmeye, suçlular hesap verene kadar bu işin peşinden gitmeye devam edeceğiz. Blogda görüşürüz.
Taurasi dönse kendisi kaybedecekti belki ancak dönmedi biz kaybettik. Yazık oldu. Sevabıyla günahıyla Taurasi geldi geçti. Ancak bu işten öyle ya da böyle yırttığını sanan bazı alçaklar hiç sevinmesin. Gerekirse mahkemede görüşürüz ama bu hesabı ödemekten kaçamayacaksınız.

Bu blogda İ.Ü maçından önceki antremanlarda başlayan süreç hep yazıldı. Yine bu blogda yazılmaya devam edecek. Tuarasi olayı tüm çıplaklığı ile ortaya çıkana dek sürecek yazılarımız.

Birileri hesap verecek mutlaka. Er ya da geç ama hesap verecekler…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: