Gürkut Gürsoy

Korkma Akp ya da Kork Akp

In 12 eylül, akp, özgürlük, Bandista, basın, Bağımsız Türkiye, darbe, dereler, Dinleti, faşizm, hes, Hopa, Metin Lokumcu, Sırrı Süreyya Önder, tayyip erdoğan, Şevval Sam, İlkay Akkaya on Haziran 2, 2011 at 1:30 pm

1 Haziran 2011 Çarşamba akşamı Taksim Gezi Parkı’nda Şevval Sam, Leman Sam, İlkay Akkaya, Metin Kahraman gibi sanatçılarımızın dinletilerinin olacağı bir etkinlik düzenlenecekti. Günlerdir duyurusu yapılıyordu. Bağımsız aday Sırrı Süreyya Önder’i desteklemek için orada bulunan yüzlerce insandan birisiydim. Bir akşam önce Haber Türk kanalında bir soru üzerine “ben Bdp li değilim. Bu soruyu ancak onlar cevaplar” diyen Sırrı Süreyya gibi ben ve bir çok katılımcı arkadaşım da Bdp li değildik. Hatta biz Bdp ile Mhp arasında çok fark olmadığını düşünen kişileriz. Ancak Sırrı Süreyya’nın devrimci, ilerici, sosyalist değerleri temsil eden anlayışını gönülden destekliyoruz. Leman Sam, Şevval Sam ve İlkay Akkaya isimleri bu etkinlik için Sırrı Süreyya Önder ismiyle beraber yazılınca bize Gezi Parkı’na gitmek düştü. Yüzlerce insan gelmişti. Yüzlerce polis vardı. Ve merdivenlerde toplandı bir kısım kalabalık ile sanatçılar ve basın mensupları. Ellerde Metin Lokumcu’nun resimleri vardı.

Sırrı Süreyya Önder

Sırrı Süreyya Önder

Sırrı Süreyya bir konuşma yaptı : “Akp ve egemen zihniyet bu akşam yapacağımız etkinliği hiç bir sebep göstermeden iptal etmiştir. Hopa’da katledilen Metin Lokumcu hocamızın anısına saygı için zaten bir şenlik değil anma kapsamında bir dinleti etkinliğine çevirmiştik bu akşamı. Ancak korktular ve yasakladılar. 12 Eylül’ü aratmayan uygulamalarına bir yenisini eklediler. Burada sloganlar atmamızı, direnmemizi ve yasak kararı ile uygulamaya koydukları provaksyona yenik düşmemizi bekliyorlar. Yapmayacağız. Dağılacağız. Akp nin bir tek insanımızın burnunu kanatmasına, gözünü yaşartmasına müsade etmeyeceğiz” dedi.

Leman Sam, İlkay Akkaya ve Sırrı Süreyya önder

Leman Sam, İlkay Akkaya ve Sırrı Süreyya önder

Leman Sam ve İlkay Akkaya kısa birer konuşma ile yasağı protesto edip Sırrı Süreyya Önder’in adaylığına destek verdiler. Alkışlar ve “Her yer direniş her yer Hopa” sloganıyla dağıldı topluluk. Gerici, faşist Akp’nin bir demokratik etkinliğe nazi anlayışı ile koyduğu gerekçesiz yasağa ülkemizde demokrasi denmektedir. İleri demokrasi ise su gaspı, toprak talanı için Metin Lokumcu’nun katledilmesidir.

Dün gece 23.00 de Bandista konseri vardı. Oraya uğradık. Bandista’nın dile getirdiği gibi “Seçimler özgürlük değildir! Özgürlük Hopa’da HES lere karşı durup ölebilmektir!”.

Bandista

Bandista

Özgürlük elinde, özgürlük seninle özgürlük, özgürlük sen neredeysen orada…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: