Gürkut Gürsoy

Uzaktan Seveceğimiz Günler Yakın

In Fenerbahçe, RTE, siyaset, siyasi iktidar on Eylül 1, 2011 at 2:07 pm

Adalet aramıyoruz, adalet yok! Kimseden af beklemiyoruz, işlediğimiz bir suç yok. Bize karşı işlenen suçlar var ve bu suçları işleyenleri affetme lüksümüz yok. RTE nin ilk günden bu yana dahil olduğu süreci çok daha organize ve yönetim kurulu içinden destekli yaşıyoruz. Fenerbahçe henüz dibe vurmadı, zaten Fenerbahçe’nin dibe vurması kolay olmaz! Ancak dipsiz bir kuyuya sürükleniyoruz ki bu çok daha kötü ve tehlikeli. İki hafta sonra Genel Kurul ne yetkisi verecek bu yönetime? Ligden çekilme yetkisi olmadığı kesin! Böyle bir yetki verilse bile senaryoyu yazıp oyunu sahneleyenlerin bu yetkinin kullanılmasına müsade etmeyecekleri kesin! Bu yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğu, TFF ile adliyedekiler kadar tehlikeliler ve oyunun içindeler. Kulüp, tarihinin en kirli ve en kötü alışkanlığına, yani siyasi iktidar kucağına koşar adımlarla dönüyor/döndürülüyor! Dibe vurmadan karanlık bir dipsizlik geliyor ki çok yazık! Oyun mükemmel işliyor. Biz kaybediyoruz. 2-3 yıl sonra RTE, F.Bahçeyi kurtaran lider olarak tarihe geçecek. Hukuki dava budur. Bunların hukuku budur. Fenerbahçe, tarihi boyunca yönetimleri ve iş adamları tarafından kendisine uygun görülmüş olan kötü rolde bu kez sadece eli ayağı bağlı, oyun boyunca tek bir konuşması olmayan figürandır. Dava siyasi değildir, yetmez ama evet değildir..! Bu yaşananlar tamamen AK bir dava uğruna… Yakında çok kuvvetli ve büyük sponsorlar yağacak, gelecek sezonlar her branştaki takımlarımızda önceki sezonlarda gördüklerimizden çok daha büyük yıldızlar forma giyecek. Başarı karşısında benliğini kaybeden balık hafızalar ise bu AK organizasyona alkış tutacak.

Fenerbahçe büyüklüğü sadece kupa ve şampiyonluk büyüklüğüdür. Aksi durum  İslam Çupi’nin satırlarında ve azınlık olarak direnen Fenerbahçelilerin kalbinde geçerlidir. Bu durumun gerçekliği yakında bir kez daha görülecektir. Fenerbahçemize bu günleri yaşatanlar baş tacı olduğunda hepimiz bir kez daha göreceğiz. Bu ülkede başarı çoğunlukla onur, namus, adalet kavramlarından uzakta anlam bulur. Ve başarı nasıl gelirse gelsin ona tapanlar çoğunluktadır her zaman. Amatör kümeden başlasak diyen bizlere “amannn ne oldu bakın her dalda şampiyonuz, iyi ki yaşamışız bu günleri” diyenler çıkacak.

3 Temmuz 2011 den bu yana, bu kuşatmaya karşı onuruyla, gururuyla ve cesaretle direnenler gelecekte Fenerbahçesini uzaktan sevmek zorunda kalacak. Onurlu azınlığa saygılarımla.

Not: Bu sezon büyük ihtimalle Fenerbahçe’nin G.Saray-Beşiktaş-Trabzonspor ile yapacağı maçlarda deplasman yasağı olacak. Şike soruşturması dolayısıyla alınacak bu karar. Ve bu karara FBSK yönetim kurulu imza atacak. Şampiyonlar liginden men edilmeyi sindiren bir yönetimin Fenerbahçeyi defalarca satışına tanıklık yapacağız önümüzdeki süreçte.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: