Gürkut Gürsoy

Bayram Değil, Seyran Değil, Bu Yasa Neden Değişti?

In Aziz Yıldırım, federasyon, Fenerbahçe, sporda şiddet, tutuklama, şike operasyonu on Kasım 25, 2011 at 3:13 pm

Her hareketi ve icraatı şüpheli, kirli bir işleyişe sahip olan güzel ülkenin safkan garip vatandaşlarıyız..! Sporda şiddet yasası neden dedğişti? Neden kabul edilmişti? Değiştirenler ve değişiklik isteyenler ile değiştiren ve uygulayanlar aynı kişiler değil mi? Aynı kulüpler, aynı partiler, aynı vekiller, aynı meclis, aynı spor… Ne oldu şimdi? Bizim sarı – lacivert camia içindeki bazı günübirlikçiler seviniyor “Aziz Yıldırım çıkacak”… Eee, beraat mı etti? Dava mı düştü? Fenerbahçe’nin gasp edilen hakları iade mi edildi? Ne oldu? Resmen ölümü gösterip sıtmaya razı edildi yöneticiler ve kulüpler!

Ne bu değişiklik? Kısmi af sayılmaz mı bu yasa? Bu yasa, infaz indirimi değil midir? Af, işlenen suça getirilmez mi? Durum 3 Temmuz’dan farksızdır. Birileri tüm yaşananları sadece Aziz Yıldırım ve onun özgürlüğü olarak değerlendirmeye devam ederken, azınlık direnmeye devam ediyor. Dava Fenerbahçe davasıdır. Fenerbahçe’ye saldırılmıştır. Fenerbahçe yok edilmek, işgal edilmek istenmiştir. Değişen bir şey yoktur. Küçük resmin büyük isimlerine değil büyük resmin merkezindeki Fenerbahçe’ye sahip çıkın. Savaş sürüyor ve uyutma süreci içinde infaz, ceza indirimleri ve tahliye umutları ile kandırılmaya devam ediyoruz. Bu ülke sporda şiddeti senelerdir yaşamadı. Deplasman yasakları, basının kışkırtmaları, saçma sapan idari uygulamalar bir gün patlar. İşte o patlamanın sonrası çok geç olur.

Taraftarımıza, direnen ve büyük resmi gören, bu sebeple Fenerbahçe’ye her zamankinden daha çok sahip çıkmaya devam edenlere selam olsun.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: