Gürkut Gürsoy

Mutlu Yıllar 550 Lale

In Yeni Yıl on Ocak 2, 2012 at 2:26 pm

 

Hayatımızın her anında acil ihtiyaç ve tüketim kalemi olan bir çok kaleme CARTTT diye fahiş zamları geçirirken huzur dolan hükümet ve emekliliklerini iki senelik meclis mesasisine + iki dakikada geçen zamlı maaşa endeksleyen 550 ye mutlu yıllar.

Dolmabahçe’de, Samsun’da, Hopa’da, Ankara’da yüzlerce işçi, öğrenci, emekli coplanıp yerlerde sürüklenirken, biber gazı ile hastanelik olurken ve hatta can verirken, hamile genç kadınlarımız polis postalının darbesi ile bebek düşürürken Mısır’a, Suriye’ye, Libya’ya demokrasi satan ileri demokrasi mimarları yeni yılınız kutlu olsun.

Parasız eğitim istedikleri için aylarca hapishanelere tıkılan gençlerimiz varken evlatlarını kuyumcuların paraları ile Amerika’da parasız eğiten ve gemicik sahibi yapanlar yeni yılınız kutlu olsun.

Cezaevleri dolup taşarken ve gak diyene sopa, guk diyene hapis cezaları yağarken, yeni cezaevi ihaleleri ile yandaş inşaatçılar paraya boğulurken adil düzen sağlayanlar yeni yılınız kutlu olsun.

Van karlar altında ve soğuktan tir tir titrerken, ateş, sadece içindeki bebelerle beraber çadırları yakarken şömine başında takılanlar yeni yılınız kutlu olsun.

İnsanlar kaldırım ortasında ya da kimsesizler mezarlığında yatarken ve yaralarından yalanınız sızarken elini kolunu sallayarak ortalıkta gezenler yeni yılınız kutlu olsun.

Evlatlarının mezar yeri bile belli olmayan binlerce ana beyaz baş örtüleriyle göz yaşlarını silerken, o temiz başörtülerine siyaset doldurup oy kovalayan alçaklarla ortalık dolup taşarken ve  netekim Kenan Evren gülerek resim yapmaya devam ederken 2012 ye giren 550 lale yeni yılınız kutlu olsun.

Kesin olan şudur: 2012 ye de 1% mutlu girdi ve 2012. kez her şey yine bize girdi. Yetmez ama EVET…

 

19 Çakmak, Az Maytap, Biraz Sosyalizm yeter!

19 Çakmak, Az Maytap, Biraz Marx-Engels ve çokca Lenin

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: