Gürkut Gürsoy

FBSK Açıklaması ve Aslında Demek İstedikleri…

In fenerbahçe taraftarı, Fenerbahçe Tarihi, fenerbahçe yönetim kurulu, Fenerbahçelilik on Ocak 4, 2012 at 12:32 pm
Kırmızlar kulübün yaptığı yazılı açıklama parantez içindeki siyahlar ise aslında söylemek istedikleridir…
Kalbinde, ruhunda, gününde ve gecesinde Sarı’yı Lacivert ile yaşayan ve yaşatan bizler, zorlu sürecin ilk gününden bu yana dimdik durduk; Fenerbahçeli olmanın sorumluluğunu, kenetlenerek ve dünden daha çok birlik olarak yerine getirdik…  (Aslında böyle bir şey yok! Dolar ve Euro sarı-lacivert değil. Bu yüzden bu dünya bizim değil sizin dünyanızdır. Len zaten 3-5 yönetici dışında kalanlarımız 3 Temmuz akşamı topukladık. Bir çoğumuz “ben yokum, işim olmaz bir daha…” dedik. Sonra taraftar baskısı, kaybolmayan 3-5 yöneticinin dik duruşlarından duyulan utanç ile ikişer üçer ortaya çıktık. Bazılarımız 3 Temmuz’dan bu yana sırra kadem bastık. Ancak taraftar direndi. Walla direndi. Taraftar demek Fenerbahçe demek, Fenerbahçe demek ise yönetim kurulu olduğuna göre dünden daha birlik olduk demek yalan sayılmaz)…
Beraberliğimizi,Topuk Yaylası’na, Feneriumlar’a, Kadıköy’e, Fenerbahçe Kart’a, deplasmanlara, Saracoğlu’na, Fenercell’e, Bağdat Caddesi’ne hep ve yalnızca arma için taşıdık… (Hani mangal yaparken şişe 1 domates 1 patlıcan 1 et dizerler ya işte onun gibi siz takıma moral vermeye Yaylaya gittiniz biz Fenerium’a çağırdık para harcayın diye. Siz Kadıköy’de Bağdat Caddesi’nde yürüdünüz biz para harcayın diye Fenercell almanızı istedik. Sİz arma için Federasyona şafak operasyonu yaptınız, Taksim’de tüm yasakları deldiniz, LigTv ve Digiturk iptalleri yaptınız biz ise Bağdat Caddesi’nde tv de sizi izledik. Siz direndiniz biz para dedik. Siz direndiniz isyan ettiniz biz ulan para verin dedik! Zaten bu süreçte bile siz direnirken biz sizi satıp LigTv ve Decoder reklamı yaptık… Deplasmana gitmemeniz için yasak kararlarına öncülük ettik. Siz buna rağmen İnönü’ye gittiniz ancak Telekom Arena’ya gidemeniz işte oh olsun )
Futbol takımımızın zirve yarışındaki performansına doğrudan katkı sağlayan 12 Numara’nın her platformdaki koşulsuz desteği, taraflı tarafsız herkesin takdirini topladı; 1907’de başlayan tarihimize onurlu bir sayfa daha ekledi. (Bak burada taraftardan bahsediyorlar sadece. Kendilerinin kirletmeye gayret ettikleri o tarihe taraftarın direnerek sahip çıktığını söyleyebiliyorlar. Zaten 3-5 düzgün adam var yönetim içinde. Bu satırlar onların beyanı olmalı!)
Bu zorlu süreçte çok büyük özveri ve emekle sağlanan desteğin, ‘Taraftar ve saha olayları’ nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) cezalarına dönüşmesi ise üzüntümüz oldu. (al işte 3-5 dışındaki dini imanı para olan çoğunluk yöneticiler üst pragrafa misilleme çekmişler. Para harcayın kulübe verin lan, kulübü para harcatmayın…)
Her alanda ve her anlamda emsal teşkil eden taraftarımızdan beklentimiz; dünümüz bugünümüz ve yarınımız için tıpkı geçen sezon olduğu gibi cezai yaptırımlar karşısında da birlik olması… (Siz birlik olun direnin taraftarlar, biz sizi satarız. 58.madde değişsin diye her ezikliği yaparız. Bu paragraf NOzdemir efendinindir).
Sezonun ikinci devresinde, Saracoğlu’nda o bildiğimiz şölen havasında omuz omuza olmak ve kulübümüze destek olmak için sağlanan her bir kuruşun sadece kulübümüze fayda getirmesi için yine beraber olalım… (Ya lafın kısası her şey para. Varsa para yoksa para. Tek kuruş kadar kıymetiniz yok. Faydadan çok zararınız var. Siz olmasanız daha iyi aslında)
Kulübümüz, küfürlü tezahürat dolayısıyla üç kez para cezası aldı. Saracoğlu’nda veya deplasmanda oynayacağımız maçların herhangi birinde küfürlü tezahürat nedeniyle alacağımız ceza, takımımızı, en büyük gücü taraftarımızdan yoksun bırakabilir. (Biz bu lide oynamak için her türlü baskıya boyun eğip, yasakları sineye çekerken, götümüz ve ihale geleceğimiz yemediği için bu ligden çekilmeye cesaret edemeğimiz halde siz sahayı kapattıracaksınız ya ne desek az size)!.
Küfür etmeyelim, ettirmeyelim; her tür “saha olayından” birlikte kaçınalım.
FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ( Fenerbahçe’yi değil parayı, kişisel itibarı, ihale ve inşaat geleceklerini düşünen ve çoğu sırra kadem basmış yönetim kurulu üyelerinden oluşan topluluk)
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: