Gürkut Gürsoy

Yoktur! Tebdil-i Mekanda Ferahlık Yoktur!

In Burhan Felek, Burhan Felek Spor Salonu, Fenerbahçe, Fenerbahçe Grundig, fenerbahçe taraftarı, Fenerbahçe Tarihi, fenerbahçe yönetim kurulu, Haldun Alagaş, tvf, TVF 50.yıl Salonu, voleybol, voleybol erkek on Ağustos 27, 2012 at 12:52 am

İlk olarak yeni tesisler yaptık ve Dereağzından futbolu Samandıraya taşıdık. Halktan kopardık takımı, sakladık gizli kapıların arkasına. Salon yaptık, aldık basketbolumuzu taşıdık Dereağzından Ülker Arena’ya. Caferağa’yı bile bıraktık. Bir voleybolumuz kaldı kurulu düzenimiz içinde. Bir aile gibi evimize çevirdiğimiz Burhan Felek Salonu’nda. Yeni salon inşa edilmeden, en eskisi yıkılmadan önce bile orası bizim evimizdi. Yeni küçük salon ve sonrasında büyük salon… Burhan Felek mülkiyet olarak TVF nin olsa bile ortam ve tribün olarak Fenerbahçemizindir!

Bir zamanlar Spor Sergi’de yaşanan tribün ortamı, taraftar oyuncu kaynaşması yıllar sonra önce Caferağa’da kadın basketboluyla, sonraysa Burhan Felek Salonu’nda voleybolla devam etti. Haldun Alagaş’da yalnız kalan, rahatsız olan erkek voleybolu ve erkek basketbolu o salondan kaçarken mükemmel bir ortamın gittikçe büyüdüğü Burhan Felek Salonları bizim evimiz oldu. Sporcusu için, idarecisi için, taraftarı için durum budur. Hatta rakiplerimiz bile orayı Fenerbahçe’nin evi gibi görürler. Şimdi pireye kızmış yorgan yakıyoruz. Voleybol takımlarımızı İBB’nin malı olan Haldun Alagaş’a taşımaya çalışıyoruz. Aynı gün üst üste maç oynama imkanımızın pek olamayacağı, futbol maçı olan gün salonun bomboş kalacağı, trafik problemi ve salonun iç yapısı dolayısıyla kimsenin hoşnut olmayacağı bir sahaya sırf TVF ye kızıp gitmek en basit tabirle kaçmaktır. Tebdil-i Mekanda Ferahlık Yoktur! Bu sefer yoktur! Daha önce denedik o salonu defalarca. O mekanda ferahlık yok. Huzur yok. Başarı yok. TVF ile kavgamız varsa Burhan Felek Salonu’nun sahasında, tribününde bu kavgayı en iyi şekilde yaparız. Oyuncularımız, taraftarımız, idarecilerimiz rahat olur. Rakiplerimiz asla o salonda ev sahibi olamaz. Biz o salona misafir gibi gitmeyiz.

Voleybolumuzu Haldun Alagaş’a taşımak yıllar süren organizasyonları sil baştan yapmak demektir. TVF ile mücadelemizde bize hiç katkısı olmayacak hatalı bir adımdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu lütfen bizi dinleyiniz ve Burhan Felek Salonu’nda devam ettiriniz voleybolumuzu. Fenerbahçe’yi bir kere daha taraftarının, oyuncusunun, idarecisinin el birliği ile kurduğu güzel ortamdan uzaklaştırmayınız. Fenerbahçe böyle savaşmaz. Bu hatadan yol yakınken vazgeçmek maçlara önde başlamak demektir. LÜTFEN!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: