Gürkut Gürsoy

Hile Yolu

In Ersin Kana, Hile Yolu on Nisan 15, 2013 at 4:07 pm

Hile Yolu’nun vizyona girmesine kısa bir süre kaldı. Filmin vizyon afişi geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden de yayınlandı. Yayınlandığı anda dikkat çeken afişin, filmin tonunu, tansiyonunu yansıttığını söylememize sanırız gerek bile yok.

“Hile Yolu Nisan 2012’de, İstanbul’da, üç buçuk haftada çekildi.
Filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Ersin Kana, Pancard Film’le ikinci uzun metraj çalışmasını yapıyor. 2008’de, Beşiktaş’ın dünyaca ünlü taraftar grubu Çarşı’yı anlatan Asi Ruh belgeselini Pancard Film-Kalan ortaklığıyla çeken Ersin Kana, 2009 yılında Nesli Çölgeçen’in çektiği Denizden Gelen’in senaryosunu yazdı. Denizden Gelen aynı yıl Altın Koza Film Festivali’nde Yılmaz Güney Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.
Filmin görüntü yönetmenliğini Zefir ve Kırık Midyeler filmlerinin de görüntü yönetmenliğini üstlenmiş olan Mehmet Y. Zengin üstlendi.
Hile Yolu’nun müziklerini Kana’nın Asi Ruh’ta da birlikte çalıştığı, birçok film ve dizi müziğinde imzası bulunan Mayki (Murat Başaran) üstlendi.  Filmin müzikleri Kalan Stüdyo’da kaydedildi.”
Hile Yolu 26 Nisan’da Pancard Filmin yapımcılığı Medyavizyon’un dağıtımcılığında, “GERÇEKLER SİLİNEMEZ” sloganıyla vizyona giriyor.
HY
Hrant Dink 19 Ocak 2007’de arkasından sıkılan üç kurşunla öldürüldü. Katil güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerden tespit edildi. Ancak o görüntülerde eksik olan bir şey vardı… Hrant Dink cinayetinden iki yıl sonra, Korhan ve Murat yeni bir cinayete hazırlanmaktadır. Bu kez Türkiyeli bir papazı öldürmek üzere Kofik’i devreye sokarlar. Cinayet öncesi Şeyhmus örgüte ihanet edip, liderleri Paşa’ya ait harddiski çalar. Harddiskte Korhan, Murat ve Paşa’nın kaderini belirleyecek olan bilgiler vardır. Hile Yolu, Hrant Dink cinayetinin bulunamayan örgütünü anlatıyor.
Yönetmenliğini ve senaristliğini Ersin Kana’nın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Ozan Bilen, Serkan Yakan, Halil İbrahim Aras gibi genç isimler yer alıyor.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: