Gürkut Gürsoy

Irkçılık mı? Yargısız infaz mı?

In against racism, racism, ırkçılık on Mayıs 14, 2013 at 11:36 am

Dün tek kare fotoğraftan hüküm verip IRKÇILIK yaptı diye asıp kestiğimiz muzlu vatandaş kendisini savunmuş: “Ben o hareketi yaptığımda sadece Muslera ısınıyordu. Başka oyuncu yoktu sahada. Tribünleri tahrik etti ben de o hareketi yaptım” demiş.

Dün o kahpe cinayet işlenmemiş olsa belki o fotoğraf üzerinden o adamı saniyede infaz etmeyecektik. Şimdi kulüp tarafından stad kameralarındaki görüntüler yayınlanmak zorundadır. Eğer adam yalan söylüyorsa cezası katlanarak verilsin. Doğruysa, o da bir daha muz sallamasın saçma sapan bir iş zaten. Kahve ağzıyla söylemek gerekirse: Varsa derdin çıkar vur masaya.

IRKÇILIK yapanlar ömür boyu men edilsin ve hapis cezası alsın. Ancak sadece aptalca bir hareket yapmışsa ve ırkçılık teması yoksa, bu yaşadıkları ona yetmiştir zaten.

Muslera’nın ısınma görüntüleri ve o an kaydedilen tribün görüntüleri yayınlansın. Kimse tek kare fotoğrafla yargısız infaza kurban gitmesin.

Kaldı ki devletin sporda şiddeti körükleme ve idari, mülki amirleri aklama yasası gereğince tek kare fotoğrafa bakıp hakimler, insanların sicilleriyle, kariyerleriyle, gelecekleriyle oynama hakkına sahipler. Bu hukuksuz, adil olmayan, yargısız infaza karşı net deliller olmadan bir adamı tek kare fotoğrafla asmak Irkçılık değilse bile insanlık ayıbıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: